اخبار > ویراست جدید کتاب نگاهی به آثار مصور فرصت‌الدوله شیرازی


انتشارات فرهنگستان هنر منتشر کرد
ویراست جدید کتاب نگاهی به آثار مصور فرصت‌الدوله شیرازی

 

کتاب نگاهی به آثار مصور فرصت‌الدوله شیرازی با عنوان و طرح و اضافات جدید به چاپ دوم رسید.

کتاب نگاهی به آثار مصور فرصت‌الدوله شیرازی با عنوان و طرح و اضافات جدید به چاپ دوم رسید.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، کتاب نگاهی به آثار مصور فرصت‌الدوله شیرازی تألیف محمدحسین صالحی که آن را انتشارات فرهنگستان هنر در سال 1391 با عنوان آن گوهر بی‌همتا چاپ کرده بود، با ویراست و عنوان جدید، توسط مؤسسة تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) برای دومین بار چاپ و منتشر شد.
نویسنده در یادداشتی درباره چاپ نوی کتاب این‌گونه گفته است: «در مدت هشت سالی که از چاپ کتاب آن گوهر بی‌همتا گذشته، توجه بسیاری از پژوهشگران به زندگی و آثار فرصت‌الدوله شیرازی معطوف گردیده و گاهی آثار درخشانی پدیدار شده. بی‌شک یکی از ارزنده‌ترین این آثار، فیلم مستند کم‌نظیر "آثار عجم" ساخته دوست عزیزم حسن نقاشی است که به سفارش شبکه مستند سیما به تصویر کشیده شده... .
ویراست جدید کتاب، مزیّن به فیلم تحسین‌شده "آثار عجم" در بخش ویژه کتاب و سینما در سی‌وسومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران است و این مهم به لطف و مرحمت انجمن سینمای جوانان ایران و فرهنگستان هنر است.
مقالات افزوده در ویراست جدید در فصل ره‌آورد مستند به خواستاری حسن نقاشی و سیدجواد میرهاشمی تهیه و تدوین گردیده است... .
امید است این مجموعه (کتاب و فیلم در یک پیکره) فرصت مناسبی باشد تا هر چه بیشتر مخاطب را با وجوه مختلف شخصیت میرزا محمد نصیرالحسینی ملقب به "میرزا آقا" و متخلص به "فرصت" آشنا سازد.»

کتاب نگاهی به آثار مصور فرصت‌الدوله شیرازی را مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن)، در سه فصل با عناوین «احوال هنرمند» و «آثار مصور فرصت‌الدوله» و «سنت‌های نگارگری در نقاشی فرصت‌الدوله» به همراه ره‌آورد مستند و آلبوم تصاویر در 132 صفحه و شمارگان 500 نسخه و با بهای 36هزار تومان، در نوبت دوم به چاپ رسانده است. علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب ارزشمند می‌توانند به نشانی خيابان وليعصر، پايين‌تر از چهارراه طالقاني، شماره 1550، کتاب‌فروشی فرهنگستان هنر مراجعه کنند.
ویراست جدید کتاب نگاهی به آثار مصور فرصت‌الدوله شیرازی، روز سه‌شنبه 21 آبان 1398، ساعت 19، در پردیس سینمایی ملت، سالن شماره 5، رونمایی شد و همچنین به همراه آن، فیلم مستند «آثار عجم» ساخته حسن نقاشی به نمایش درآمد؛ این فیلم اختصاص به آثار فرصت‌الدوله شیرازی می‌پردازد.

 

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٥ آذر ١٣٩٨ - ٠٩:١٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج