تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > فیلم «خورشید» یکی از اتفاقات فرهنگی مهم دوران انقلاب است / این فیلم جایگاهی پیشرو در هنر معاصر دارد


حبیب‌الله صادقی، عضو پیوسته فرهنگستان هنر:
فیلم «خورشید» یکی از اتفاقات فرهنگی مهم دوران انقلاب است / این فیلم جایگاهی پیشرو در هنر معاصر دارد

 

حبیب‌الله صادقی، عضو پیوسته فرهنگستان هنر، پس از تماشای فیلم «خورشید» گفت: فیلمی فوق‌العاده بود. کاری که آقای مجید مجیدی انجام دادند یکی از اتفاقات فرهنگی مهم دوران انقلاب است.

حبیب‌الله صادقی، عضو پیوسته فرهنگستان هنر، پس از تماشای فیلم «خورشید» گفت: فیلمی فوق‌العاده بود. کاری که آقای مجید مجیدی انجام دادند یکی از اتفاقات فرهنگی مهم دوران انقلاب است. 

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، حبیب‌الله صادقی با بیان اینکه افتخار نزدیک به ربع قرن آشنایی و دوستی با مجید مجیدی را دارد، خاطرنشان کرد: آنچه مجیدی روایت کرد، آیینه شخصیت فرهنگی او بود که از سیمای فراگیر انقلاب اسلامی در وجودش تجلی پیدا کرده است و موضوع نگاه به انسان و نگاه به محرومان جزء موضوعاتی است که مجید مجیدی پی گرفته است.

رئیس گروه تخصصی هنرهای تجسمی فرهنگستان هنر درخصوص ویژگی‌های فیلم «خورشید» گفت: توجه بسیار به زوایا و کادربندی‌ها‌، ترکیب‌بندی‌های‌ تصویری، ملودی‌ها، موسیقی‌ها، تقسیم‌بندی‌ها، رادیکال‌هایی که در کادرها بسته شده بود، همه و همه، فوق‌العاده بودند. 

او در همین زمینه افزود: مفهوم‌شناسی فیلم یک بحث است و پدیدارشناسی آن بحثی دیگر. اما این فیلم از لحاظ تکنیکی و روایی جایگاهی پیشرو در هنر معاصر دارد.

صادقی در پایان صحبت‌های خودْ مجیدی را هنرمندی دردآشنا دانست و گفت: مجید مجیدی هنر و تعهد و ارزش‌های انقلاب را جزء افتخارات خود می‌داند و این تعهد در فیلم‌های او متجلی است؛ مثل فیلم فاخر «محمد رسول‌الله(ص)» یا فیلم «بچه‌های آسمان». 

او عضویت پیوسته مجید مجیدی در فرهنگستان هنر و اخیراً ریاست گروه تخصصی سینما را برای فرهنگستان هنر مغتنم شمرد و ابراز امیدواری کرد فرهنگستان در دوره جدید پیشتاز و پیشرو عرصه‌های هنر در کشور باشد.

 

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ١٤ تير ١٤٠٠ - ١٢:٣٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.