صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > مجموعه آثار زنده ياد «جواد حميدي» در مجموعه صبا رونمايي مي‌شود


 
  مجموعه آثار زنده ياد «جواد حميدي» در مجموعه صبا رونمايي مي‌شود
 

نمایشگاه آثار زنده یاد «جواد حمیدی» هنرمند فقیدو پیشکسوت، در مجموعه صباي فرهنگستان هنر برپا مي‌شود.
به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، این نمایشگاه که از روز چهارشنبه 23 اردیبهشت در نگارخانه خیال این مجموعه گشایش می‌یابد، کلیتی از 60 سال حضور اثرگذار زنده یاد جواد حمیدی در تاریخ نقاشی نوگرای ایران و در متن جریان ها و تحولات آن با تنوعی از قالب ها و شیوه‌ها به نمایش می‌گذارد. مجموعه ارائه شده شامل حدود هفتاد اثر (طراحی و نقاشی) در بخش‏های مختلف است که به گنجینه فرهنگستان هنر، موزه شهدا (بنیاد شهید و امور ایثارگران)، موزه جماران(موسسه چاپ و نشر عروج)، موزه هنرهای دینی امام علی (ع)، مجموعه شخصی ایرج اسکندری، مجموعه شخصی شیث یحیایی (نگارخانه شیث) تعلق دارد و بسیاری از این آثار نیز برای نخستین بار به معرض نمایش گذاشته شده‌اند.
صبا با همکاری فرهنگستان هنر در امتداد رویکرد پژوهشی خود به پیشگامان نقاشی نوگرای معاصر ایران به عنوان نقطه عزیمت و بستر بنیادین تحول در این هنر پیش از این نمایشگاه مروری بر آثار پیشگامانی چون زنده‌یادان محمود جوادی پور، احمد اسفندیاری، منصوره حسینی و عربعلی شروه و.... با ارائه حجم وسیعی از آثار این هنرمندان در تمامی مراحل فعالیت و سیر تحول هنری آنان برگزار کرده بود و اینک حلقه ای دیگر از زنجیره نسل اول جریان سازان نقاشی معاصر از دهه 20 به این سو را مورد بررسی قرار می دهد.
در آثار این مجموعه می‌توان تقریباً از تمامی گرایش‌های این هنرمند فقید از فیگوراتیو، هندسه فضایی و ترکیبات انتزاعی تا آثار مفاخر و متعلق به سال های پس از انقلاب را مشاهده کرد و انتخاب آن به لحاظ پژوهشی برای علاقه‌مندان هنر معاصر کشورمان فرصتی ارزشمند خواهد بود.
نمايشگاه آثار زنده ياد جواد حميدي سه شنبه 22 ارديبهشت ماه ساعت16/30 در نگارخانه خيال مجموعه فرهنگي هنري صبا به نشاني خیابان ولی عصر چهارراه طالقانی، به سمت سینما فلسطین، خ شهید برادران مظفر، روبروی درب خروجی سینما فلسطین، شماره 125 افتتاح مي‌شود و تا 17 خرداد ماه ادامه دارد.
حضور براي علاقه مندان آزاد است.


 

   زمان انتشار: دوشنبه ٢١ ارديبهشت ١٣٩٤ - ١٤:١٤ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.