صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > «سروهاي همراه» در بزرگداشت استاد غلامحسين اميرخاني برگزار مي‌شود


  همایش ملی خوشنویسان ایران :
  «سروهاي همراه» در بزرگداشت استاد غلامحسين اميرخاني برگزار مي‌شود
 

نمایشگاه خوشنویسی «سروهای همراه»جمعي از خوشنویسان برجسته ایران در بزرگداشت «استاد غلامحسین امیرخانی» برگزار مي‌شود.
به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، همزمان با آيين بزرگداشت استاد «غلامحسین امیرخانی» چهره ماندگار خوشنویسی معاصر، فرهنگستان هنر و موسسه صبا با همكاري انجمن خوشنویسان ایران، نمایشگاه خوشنویسی «سروهای همراه» را با حضورخوشنویسان برجسته ایراني در ادای دین به این «سرو خیالستان خط» برگزار مي‌كنند.
در این نمایشگاه 200 اثر انتخاب شده توسط شورای ارزشیابی انجمن خوشنویسان، از ميان صدها اثر ارسال شده در خطوط نستعلیق، ثلث، نسخ، شکسته و نقاشیخط و تنوعی از شیوه ها و سبک ها به نمايش گذاشته مي‌شود
در «سروهای همراه» تمامی خوشنویسانی که طی 40 سال اخیر به نحوی با انجمن خوشنویسان مرتبط بوده اند، استادان طراز اول و نام آوران خوشنویسی ایران که با استاد امیرخانی در این سال ها همکار بوده اند و نیز تمامی خوشنویسان مطرح و جریان ساز کشور حضور دارند و این نمایشگاه را تبدیل به همایش ملی خوشنویسی ایران در نکوداشت این شخصیت تأثیرگزار هنری شده است.
از جمله پیشکوستان و چهره های برجسته ای که در «سروهای همراه» حضور دارند، می توان به استادان یداله کابلی، جواد بختیاری، محمد حیدری، مجتبی ملک زاده، محمد سلحشور، بنی رضی، امیر احمد فلسفی، نظام العلماء، علی اشرف صندوق آبادی و ... اشاره کرد.
مراسم گشایش این نمایشگاه روز پنجشنبه 25 دی از ساعت 16 عصر با حضور استادان و هنرمندان صاحب اثر و عموم علاقمندان در نگارخانه لرزاده، فرشچیان و خیال موسسه فرهنگی هنری صبا برگزار می شود.
علاقه‌مندان جهت بازدید از این نمایشگاه می‌توانند همه روزه از ساعت 10 صبح الی 18 به نشانی: تهران، تقاطع طالقانی و ولیعصر(عج)، ابتدای خیابان شهید برادران مظفر، روبروی درب خروجی سینما فلسطین، موسسه فرهنگی هنری صبا مراجعه نمایند.
براي ديدن پوستر كامل اينجا كليك كنيد.

 

   زمان انتشار: سه شنبه ٢٣ دی ١٣٩٣ - ١٥:٢٢ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.