صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > نمايشگاه گروهي نقاشي‌- خط در موسسه صبا


 
  نمايشگاه گروهي نقاشي‌- خط در موسسه صبا
 

نمایشگاه نقاشی‌-خط «شوق وصال» از تازه‌ترین آثار «خلیل کویکی» به‌ همراه هنرجویان این خوشنویس از 13 آذر، در موسسه صبا وابسته به فرهنگستان هنر به نمايش در مي‌آيد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، اين نمایشگاه شامل 55 اثر نقاشی‌-خط است که 13 اثر متعلق به «خلیل کویکی» و 40 اثر دیگر به هنرجویان و شاگردان وی اختصاص دارد.

آثار عرضه شده در ابعاد مختلف و در تکنیک‌های متنوعی از جمله اکرلیک و ترکیب مواد روی بوم است. خلیل کویکی سابقه بیش از سه دهه تدریس در دانشگاه‌های هنر تهران، شرکت در دهها نمایشگاه گروهی و دوسالانه‌های بین‌المللی را در کارنامه خود دارد. وي معتقد است؛ ویژگی و امتیاز آثار ارائه شده در این نمایشگاه نوآوری در رفتار با شاکله اصلی خوشنویسی ایرانی و رسیدن به یک شعور بصری است كه از طریق محوریت بخشیدن به چیدمان رنگ، ترکیب بندی، حرکت فرم و مفهوم بر اساس رنگ است و می‌گوید: ما بر اساس این ایده که خوشنویسی حامل جوهره هویت و چکیده فرهنگ ناب ایرانی است همه تلاش خود را در جهت غنا بخشیدن به ارزش و رسالت این هنر و ارائه قابلیت‌های تازه آن متمرکز کرده‌ایم.

آيين گشایش این نمایشگاه، با حضور نصراله افجه‌ای، رسول مرادی، احمد پیله‌چی، سهیل محمودی و ... عصر پنجشنبه 13 آذر از ساعت 16 برگزار می‌شود.

«شوق وصال» تا 27 آذر ماه آیینه‌دار جلوه‌هایی دیگر از ظرافت‌های هنر نقاشی‌-خط نوین برای تمامی علاقه‌مندان خوشنویسی ایران خواهد بود.

علاقه‌مندان جهت بازدید از این نمایشگاه می‌توانند همه روزه از ساعت 10 صبح الی 18 به نشانی: تهران، تقاطع طالقانی و ولیعصر(عج)، ابتدای خیابان شهید برادران مظفر، روبروی درب خروجی سینما فلسطین، موسسه فرهنگی هنری صبا (نگارخانه های لرزاده و استاد فرشچیان) مراجعه نمایند.

 

   زمان انتشار: سه شنبه ١١ آذر ١٣٩٣ - ١٥:١٠ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.