صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > هنرمندان فلسطيني همپاي مردم فلسطيني مبارزه مي‌كنند


  صالح زواوي، سفير فلسطين در ايران :
  هنرمندان فلسطيني همپاي مردم فلسطيني مبارزه مي‌كنند
 


«با ديدن آثار نمايشگاه اولين دوسالانه پوستر جهان اسلام احساس كردم در شهرهاي فلسطين قدم مي‌زنم.»

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، صالح زواوي سفير فلسطين در ايران روز گذشته با اعلام اين مطلب در جلسه سخنراني خود با عنوان ديدگاه‌هاي فرهنگي و هنري فلسطينيان گفت: «ما از حقوق خودمان دفاع مي‌كنم و هر كس از هر طريقي در اين دفاع گام بردارد، به نظر ما فلسطيني است. همانطور كه مردان و زنان فلسطيني براي فلسطين مبارزه مي‌كنند. هنرمندان فلسطيني هم با هنرشان هم‌پاي مردم فلسطيني مبارزه مي‌كنند..»

وي در ادمه افزود: «شهيد عبدالرحيم محمود شاعر فلسطيني در يكي از اشعارش مي‌گويد روح خودم را كف دستم مي‌گذارم و در صحنه نبرد فدا مي‌كنم. ما دو آرزو بيشتر نداريم يا رسيدن به آزادي يا شهادت؛ بعد از اين شعر خيلي‌ها به نبرد رفتند و به شهادت رسيدند.»

سفير فلسطين همچنين افزود: «شاعر و هنرمند در نبرد فلسطين نقش بسيار زيادي داشته و دارند. يكي با شعر خود مردم را به سوي نبرد سوق مي‌دهند و ديگري با تابلوهايي كه از اين صحنه‌هاي نبرد مي‌كشد.»

وي با اشاره به اولين دوسالانه پوستر جهان اسلام گفت:«تابلوهايي كه در اين نمايشگاه وجود دارد، اين صحنه‌هاي نبرد را به خوبي به تصوير كشيده است. معنايي كه در اين تابلوها وجود دارد به اندازه يك گردان يا يك قصيده اثرگذار است.»

گفتني است اين جلسه با حضور دكتر بهمن نامور مطلق دبير فرهنگستان هنر، محسن زارع رئيس مؤسسه فرهنگي- هنري صبا، محبوبه پلنگي مديركل روابط عمومي و علاقمندان امروز ساعت 11 در موسسه فرهنگي- هنري صبا برگزار شد.

 

   زمان انتشار: يکشنبه ٢٢ آذر ١٣٨٣ - ١١:٠١ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.