صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > نمايشگاه عكس عمر بادشا گشايش مي يابد


 
  نمايشگاه عكس عمر بادشا گشايش مي يابد
 

 
نمايشگاه آثار عمر بادشا ـ هنرمند عكاس آفريقاي جنوبي توسط فرهنگستان هنر در مركز فرهنگي ـ هنري صبا برپا مي‌شود.
.
به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، مراسم افتتاحيه اين نمايشگاه دوشنبه بيست و نهم تيرماه راس ساعت -/18 در مركز فرهنگي ـ هنري صبا برگزار خواهد شد.
.
گفتني است، عمر بادشا در سال 1945 در شهر دوربان متولد شد. او هنرمند و عكاسي خود آموخته است كه جوايز گوناگوني دريافت كرده؛ وي از سال 1965 به اين سو، نمايشگاه‌هاي متعددي در كشور خود و در سطح جهان برگزار كرده است. نقاشي‌ها و عكس‌هاي او در عمده‌ترين مجموعه‌هاي آفريقاي جنوبي و گالري‌هاي معتبر جهان يافت مي‌شوند. از كتاب‌هاي او مي‌توان به « نامه به فرزانه»، كه توسط رژيم نژادپرست ممنوع شد، «ايميجوندولو» كه مبارزه خرابه‌نشينان ايناندا در پيرامون دوربان را به تصوير مي‌كشد و «قلب محاصره»، كتابي درباره فقر و توسعه در آفريقاي جنوبي اشاره كرد. بادشا نقش مهمي در تأسيس مركز مستندسازي عكاسي دانشگاه كيپ‌تاون و نيز آفراپيكس ـ تعاوني مشهور عكاسان مستقل داشته است. بادشا و خانواده‌اش اكنون در پرتوريا زندگي مي‌كنند وي در اين شهر رئيس تاريخ آفريقاي جنوبي آنلاين است.
.
لازم به ذكر است، اين نمايشگاه از تاريخ 30/4/83 تا 20/5/83 هر روز به جز ايام تعصيل از ساعت 10 تا 21 و پنج‌شنبه‌ها از ساعت 10 ـ 12 براي بازديد عموم آزاد است.

 

   زمان انتشار: يکشنبه ٢٤ خرداد ١٣٨٣ - ١٢:٣٩ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.