صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > نقاشي‌هاي هنرمندان نوگراي بنگلادش در صبا


 
  نقاشي‌هاي هنرمندان نوگراي بنگلادش در صبا
 

نمايشگاهي ازآثار نقاشان نوگراي «بنگلادش»، در سال انسجام اسلامي و در راستاي تعامل نزديك هنرمندان جهان اسلام از فردا سوم خرداد در «نگارخانه صبا 1 » مجموعه فرهنگي هنري صبا بر پا مي شود.

به گزارش روابط عمومی  فرهنگستان هنر، در سال انسجام اسلامي و در تداوم سياست موسسه صبا مبني بر حمايت از هنرمندان جوامع اسلامي و ايجاد امكان وفضاي مناسب جهت ارائه دستاوردهاي هنر نوگراي جهان اسلام و دستاوردها و تجارب جديد آن، پس از دوسالانه هاي نقاشي و پوستر جهان اسلام در چند ماه اخير، نمايشگاه آثار نقاشان نوگراي بنگلادش از سوم تا دهم خرداد ماه در گالري شماره 1 موسسه فرهنگي هنري صبا برگزار خواهد شد. اين نمايشگاه شامل دهها اثر نقاشي در گرايشهاي مختلف شامل: رنگ روغن، اكرليك، تركيب مواد و آبرنگ با رويكرد انتزاعي از هنرمندان شاخص و شناخته شده اين كشور است.

در انتخاب آثار اين نمايشگاه سعي شده تا نمايندگان نوگراترين و پيشرو ترين هنرمندان بنگلادشي حضور داشته باشند همچنين قابليت هاي حرفه اي ، بازتاب فرهنگ قومي و نمادهاي بومي و تجربه هاي مدرن از منظر فرم و تكتيك در آثار ارائه شده قابل مشاهده است. مجموعه صبا در آينده نزديك نمايشگاههايي از آثار هنرمندان نوگراي كشورهاي منطقه و آسيا و نيز جوامع اسلامي را با هدف نزديكي بيشتر هنرمندان مسلمان و همجوار و طراحي افقها و راهبردهاي مشترك در چشم انداز آينده هنر جهان اسلام برگزار خواهد كرد.

اين نمايشگاه روز پنجشنبه 3 خرداد در نگارخانه شماره 1 ، موسسه فرهنگي هنري صبا گشايش مـي يابد.

 

   زمان انتشار: چهارشنبه ٢ خرداد ١٣٨٦ - ٠٨:٤٣ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.