صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > 8 اردیبهشت: ملاقات با «شاهنامه شاه طهماسبی»


 
  8 اردیبهشت: ملاقات با «شاهنامه شاه طهماسبی»
 

آيين رونمايي از كتاب «شاهنامه شاه طهماسبی» 8ارديبهشت ماه در فرهنگستان هنر برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، مراسم رونمايي از «شاهنامه شاه طهماسبي»، با حضور و سخنراني علي جنتي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، علي معلم دامغاني، رييس فرهنگستان هنر، مهدي حسيني و ديگر هنرمندان فرهيخته و پژوهشگران روز دوشنبه،‌ 8 ارديبهشت 93 در سالن ايران فرهنگستان هنر برگزار مي‌شود.

شاهنامه شاه طهماسبی حاوی تصاویر 116 نگاره، جلد، آستر بدرقه، سرلوح و دیگر تذهیب‌های موجود در موزه هنرهای معاصر، به همراه 33 نگاره از موزه متروپولیتن، 10 نگاره از مجموعه خلیلی در لندن، 9 نگاره از بنیاد آقاخان، 3 نگاره از موزه هنرهای ‌اسلامی قطر، 13 تصویر متن شاهنامه (نمونه خط و جدول بندی) و یک نگاره از موزه رضا عباسی تهران است که هر کدام از این نگاره‌ها، شرحی به دو زبان فارسی و لاتین دارد.

مقدمه اين اثر را «علی معلم دامغانی»، «محمود فرشچیان» و «علی جنتی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نگاشته اند. اين كتاب در قطع سلطانی و با صحافی نفیس و قاب در 420 صفحه توسط انتشارات فرهنگستان هنر به چاپ رسیده ست.

انتشار اين اثر ارزشمند تاريخي پس از سال‌ها پژوهش وتحقيق با همکاری موزه هنرهای معاصر تهران و حمایت بانک پاسارگاد محقق شد.

رونمايي از اين اثر نفيس، دوشنبه 8 ارديبهشت ماه، ساعت 16 در سالن ايران فرهنگستان هنر به نشاني خيابان ولي عصر(عج)، پايين‌تر از طالقاني، شماره 1552 برگزار مي‌شود. حضور براي علاقه‌مندان آزاد است.

 

   زمان انتشار: يکشنبه ٣١ فروردين ١٣٩٣ - ١١:٤١ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.